Новомиргородська районна рада

Щиро вітаємо Вас на офіційному сайті Новомиргородської районної ради. Тут Ви можете ознайомитись з останніми подіями, новинами та отримати інформацію про роботу районної ради.

Новини

День Соборності

22 січня Україна відзначає одну з найважливіших віх історії власної державності, в цей день було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською народною республікою . Українці , які протягом століть жили у двох ворогуючих імперіях, нарешті об'єдналися в одній українській державності.

Цей документ був не просто документом, що засвідчив об'єднання двох республік в одну. Цим документом нарешті український народ зміг об'єднатись в межах однієї національної держави .

"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили й за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка" - йшлося в документі.

Святкування Дня Соборності розпочалось з 1990 році, хоча офіційний статус свято отримало лише у 1999 році указом президента України Леоніда Кучми.

Головною традицією свята - є акція "Українська хвиля", яку у 1990 році заснував один зі співзасновників Народного РухуМихайло Горинь.

Найбільший "живий ланцюг" відбувся в ніч з 21 на 22 січня з'єднавши між собою Львів та Київ. Таким чином започаткувалась традиція щорічно створювати "живий ланцюг", як символ соборності. Зазвичай "живий ланцюг" утворюється на столичному мосту Патона , що з'єднує східний і західний береги України. Таким чином символізується, що схід і захід разом і є єдина соборна самостійна Українська держава.

21.01.20