Новомиргородська районна рада

Щиро вітаємо Вас на офіційному сайті Новомиргородської районної ради. Тут Ви можете ознайомитись з останніми подіями, новинами та отримати інформацію про роботу районної ради.

Новини

День пам’яті і примирення

8 та 9 травня світова спільнота, а разом з нею і весь український народ відзначають День пам’яті і примирення та 73-тю річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В ці дні всі ми вшановували пам'ять про мільйони загиблих в 1939-1945 роках під час найжахливішої, найжорстокішої війни в історії людства. В боротьбі проти нацизму полягли мільйони українців – військових та мирних жителів. І пам'ять про них ми бережемо і будемо берегти вічно.

9 травня, вже традиційно, відбулися урочисті та святкові заходи з нагоди Дня Перемоги. Центральною площею містапройшла колона ветеранів війни та праці, учасників антитерористичної операції, представників трудових колективів району. Учасники колони поклали вінки та квіти до стелли Батьківщина–Мати,де відбувся урочистий мітинг. Серед учасників заходу була присутня одна з небагатьох учасників війни нашого району Грек Клавдія Василівна.

Відкрив урочисті заходи та привітав присутніх міський голова Ігор Забажан. Далі до запрошених з вітальними словами звернулись голова райдержадміністрації Олександр Сенченко та голова районної ради Сергій Совенко. Виступаючі відзначили вагомий внесок України у Перемогу над нацизмом, висловили слова шани та подяки ветеранам війни за їх ратний подвиг, подякували нинішнім захисникам Вітчизни – учасникам антитерористичної операції за їх відданість військовому обов’язку.Хвилиною мовчання вшанували пам'ять кожного, хто віддав життя, захищаючи свою Батьківщину в 1939-1945 р.р. та загиблих захисників на Донбасі. Також привітав новомиргородців та гостей заходу військовий комісар Євген Ляшенко.

Дитячі танцювальні колективи району виконали кілька тематичних хореографічних композицій, а солістка районного будинку культури Наталія Камеліна виконала пісню про перемогу.

Напередодні свята Перемоги голова Новомиргородської райдержадміністрації Олександр Сенченко та голова районної ради Сергій Совенко завітали в домівку до кожного ветерана в районі аби особисто привітати зі святом Перемоги та подякувати їм за їх ратний подвиг. Крім почутих слів подяки й привітань, ветерани отримали й продуктові набори . Олександр Сенченко та Сергій Совенко поспілкувалися з ветеранами про їх життя та проблеми. Зважаючи на поважний вік кожного з них, головними питаннями, що їх хвилюють, були медичний та соціальний захист. Нарікань на роботу відповідних установ від ветеранів не було – всі вони отримують відповідні пільги, а їх здоров’яперебуває на особливому контролі медиків району. Частина ветеранів проживає разом зі своїми дітьми чи близькими, адже кожному з них вже понад 90 років. І без сторонньої допомоги їм тяжко. Хто немає поруч близьких людей, тих відвідують працівники соціальної служби, посильну допомогу надають й учні навчальних закладів.

Підсумовуючи заходи, організовані в районі на передодні і в День Перемогинад нацизмом у Другій світовій війні, можна відмітити, що незважаючи на той час, який відділяє нас від травня 1945 року, нинішні і наступні покоління завжди пам’ятатимуть героїзм і самопожертву тих, хто звільнив світ від нацизму.

16.05.18