Новомиргородська районна рада

Щиро вітаємо Вас на офіційному сайті Новомиргородської районної ради. Тут Ви можете ознайомитись з останніми подіями, новинами та отримати інформацію про роботу районної ради.

Оголошення

Д о в і д к а

про результати розгляду звернень громадян, що надійшли до Новомиргородської районної ради та органів місцевого самоврядування району у 2018 році

Новомиргородська районна рада, Новомиргородська міська рада, Капітанівська селищна рада, сільські ради Новомиргородського району Кіровоградської області роботу із зверненнями громадян проводять відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 (із змінами).

Аналіз змісту і характеру звернень свідчить, що завдяки практичній реалізації в районі цільових програм, таких як: Районна програма «Турбота та милосердя», Районна програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Новомиргородському районі, Районна комплексна соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей Новомиргородського району, Районна програма «Організація харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, Програма фінансування загальнорайонних заходів, Комплексна програма соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих, їх кількість за окремими категоріями заявників та індексами питань має тенденцію до зменшення.

Згідно з аналізом узагальнених даних про звернення громадян за 2018 рік до районної, міської, селищної та сільських рад надійшло 448 звернень громадян, з яких 159 - надійшло поштою і 280 - на особистому прийомі, інші – через органи влади, уповноважену особу.

Здебільшого, за категоріями осіб, звернення надходили від ветеранів праці – 46, одиноких матерів – 46, дітей війни - 33, багатодітних сімей - 37.

Серед порушених питань у 2018 році можна виділити наступні: соціального захисту – 90, комунального господарства – 86, освіти – 59, аграрної політики -43, житлової політики – 30, сім’ї, дітей та молоді – 20, транспорту і зв’язку -17, охорони здоров’я – 16.

Порівняно з минулим роком, зменшилась кількість звернень з питань охорони здоров’я, екології та природних ресурсів, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян, діяльності органів місцевого самоврядування.

Відбувається зростання відсотка розглянутих документів з позитивними результатами вирішення.

Позитивному вирішенню звернень сприяли активна участь депутатів районної ради, розгляд звернень на засіданнях постійних комісій з питань бюджету, власності та інвестицій та з питань праці, соціального захисту,

охорони здоров’я, освіти, культури, роботи ЗМІ, молодіжної політики та спорту.

Протягом 2018 року районною радою проведено 4 засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, на яких розглянуто 20 питань, що дало змогу вирішити ряд актуальних проблем розвитку району.

Особлива увага при розгляді звернень громадян звертається на вирішення проблем, які порушують особи з інвалідністю, учасники АТО, багатодітні сім'ї,

одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту і

підтримки, вишукуються можливості надання їм практичної, матеріальної та фінансової допомоги.

Всім зверненням, які надійшли до районної ради протягом року, приділялась належна увага.

Питання вирішувались у межах компетенції або надавались обгрунтовані роз'яснення.

У разі необхідності, питання розглядались на засіданнях постійних комісій районної ради та пленарних засіданнях.

Так як, одним із пріоритетних завдань районної ради є забезпечення своєчасного та повного розгляду звернень громадян, порушених в них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян, звернення розглядаються об’єктивно, всебічно і вчасно, відповідно до вимог чинного законодавства України.

Голова районної ради С.СОВЕНКО

08.01.19